Üretim

Farmatek Üretim Tesisi Kırklareli Organize Sanayi Bölgesinde bulunmaktadır. Halen yapımı sürmekte olan tesisimiz 2016 yılı ortasında üretime geçecektir.

Tesisimiz uluslararası güncel standartlara uygun, özellikle Avrupa cGMP uyumlu, son teknolojileri kullanan, güçlü altyapısı ile oluşacak ihtiyaçlara göre ek üretim alanları bina etme ve devreye almaya yönelik tasarlanmıştır.

38,000 m2 alanda kurulu 12500 m2 kapalı alanı olan tesisimizde öncelikle katı ve yarı katı ürünler üretilecektir. Yıllık kapasite birinci fazda 11 milyon kutu olarak üretime başlanacak. Takip eden yıllarda devreye alınacak ilave hatlarla kapasitemiz 30 milyon kutuya çıkacaktır.

Yarı katılar firmamızın etkin olduğu başlıca alanlardandır. Bir Steroid ve iki normal yarı katı olarak üç ayrı hatta sahip olan tesisimizde yarı katı toplam kapasitesi başlangıçta 6 milyon ve takip eden yılda yıllık 12 milyon kutu olarak kurulmuş olacaktır.

Katı üretim hatlarımız pilot üretimlere uygun küçük üretim partilerini yapacak kapasitede ile ve ayrıca büyük üretim partilerini yapacak kapasitede olmak üzere iki ayrı bölümden kurulmaktadır. Pilot ve küçük üretim partileri üretecek bölüm yıllık 5 milyon kutu kapasiteye sahiptir. Sonraki yıl devreye alınacak büyük parti üretimlerini da yapacak hat sonrası katı üretim kapasitemiz yıllık 22 milyon kutu olacaktır.

İlaç üretim tesislerinin ileri teknoloji ile işletilmesi sayesinde farklı sanayi ihtiyaçları oluşturacak ve 150 kişiye kadar çalışanı ile öncelikle Kırklareli ilimize ve Ülkemize ekonomik katkıda bulunacaktır.