Skip to content

Hakkımızda

_MG_3806 kopyala

Farmatek, Türkiye’de ihtiyaç duyulan ürünleri ithal etmek ve Türk tıbbının hizmetine sunmak amacıyla 1991 yılında kurulmuştur. Firmamız, Türkiye’de üretimi olmayan hemofili, yoğun bakım ürünleri ve immunoglobulin içerikli ürünlerin ithalatı ile başlamış,daha sonra yine ihtiyaçlar doğrultusunda dermatoloji, kardiyoloji, üroloji, merkezi sinir sistemi, nefroloji, enfeksiyon, cerrahi ve nadir hastalıklar alanındaki ürünlerle sektörde faaliyetine devam etmiştir. 2012 yılından sonra ithalatçı firma kimliğinden çıkıp sanayici firma olmak için pek çok alanda değişikliğe gidilmiştir. Bu doğrultuda önce Ar-Ge laboratuvarımız kurulmuş ve Mayıs 2014’te üretim tesislerinin temeli atılmıştır. Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu olan Farmatek İlaç Kırklareli Üretim Tesisi, Mart 2017’de TC Sağlık Bakanlığı tarafından GMP onayı alarak faaliyete geçmiştir. 4 Haziran 2021 tarihinde EU GMP (Avrupa İyi Üretim Uygulamaları) belgesi almaya hak kazanarak, Avrupa ilaç pazarına açılmak için önemli bir adım atmıştır.

Farmatek hastaların yaşam kalitesini artırmak için çalışan doktor ve eczacılarımızın önerileri doğrultusunda ve hasta memnuniyeti ilkesiyle yeni ürünler ithal ederek veya üreterek Türk tıbbının hizmetine sunmayı hedef edinmiştir.

Ürünlerimizin depo girişi, saklanması, ambalajlanması ve sevkiyatı ürüne özel şartlara ve Sağlık Bakanlığı yönetmelikleri ile uluslararası ilgili güncel kılavuzlarda bildirilen şartlara uygun olarak gerçekleştirilmektedir.