Skip to content

Üretim

_MG_7020-copy
_MG_7081-copy

1991 yılından beri hızlı, yenilikçi, akılcı adımlarla ilerleyerek sektörde dikkat çeken Farmatek İlaç, 2014 yılında Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim tesisinin temellerini atmıştır. Farmatek İlaç Kırklareli Üretim Tesisi, 2017 yılı Mart ayında TC Sağlık Bakanlığı tarafından GMP onayı almış olup faaliyete geçmiştir.

Farmatek İlaç Kırklareli Üretim Tesisi, uluslararası standartlara uygun, Avrupa cGMP uyumlu, son teknolojileri kullanan, güçlü altyapısı ile oluşacak ihtiyaçlara göre ek üretim alanları inşa etme ve devreye girmeye yönelik olarak tasarlanmıştır.

38,000 m2 alanda kurulu 13.500 m2 kapalı alanı olan Farma-Tek İlaç Kırklareli Üretim Tesisi’nde;  katı, yarı katı ve topikal sıvı üretim hatları 27 milyon kutu kapasite ile devreye  girmiştir. Ayrıca kortikosteroid hattı da devreye alındığında 7 milyon kutu üretim yapılabilecektir. Önümüzdeki yıllarda devreye alınacak ilave hatlarla yıllık kapasite 125 milyon kutuya çıkacaktır.

Tesisimizde katı üretim alanlarımızın nem kontrollü olması sayesinde, neme hassas ürünlerin üretimi yapılabildiği gibi havalandırma sisteminde gerekliliklerin sağlanması ile hormon ve anti-neoplastik grupları dışındaki high potent (HPAPIs) ürünlerin de üretimine imkân vermektedir.

Biri kortikosteroid diğeri normal ürünler olmak üzere, toplam iki ayrı yarı katı hatta sahip olan Farmatek İlaç Kırklareli Üretim Tesisi’nde yarı katı üretim kapasitesi 12 milyon kutu olup 2018 yılında devreye alınacak ilave hatla birlikte kapasite yıllık 40 milyon kutu olacaktır. Standart ürünlerin üretildiği hattımızda aynı zamanda high potent (hormon ve anti-neoplastik harici) ürünlerin de üretimi  yapılabilmektedir.